אהבת ילדות ראשונה

החוקים בטבע פשוטים. הפרחים אינם שואלים עצמם "מדוע"? הם פשוט פורחים. כך גם בעלי החיים. הם עושים את המוטל עליהם בלי לשאול את עצמם האם זה נכון או אפשרי.
חגית הייתה ילדת טבע. גדלה במושב וחייה היו פשוטים. כך גם משפחתה במושב. הוריה ואחיה.   יש אכזריות בטבע. הדברים נעשים כפי שצריכים להיעשות. על פי חוקים ברורים וללא פשרות.
במשק, במושב עבד פועל ערבי. מגוריו היו במשק המשפחתי. הועסק שנים רבות אצל משפחתה של חגית. כשבנו של הפועל, עבד, הגיע לגיל שבע עשרה הצטרף לאביו בעבודה במשק.   עבד היה מבוגר מחגית בארבע שנים. השניים התקרבו, הידידות הפכה לאהבה. חגית , בת השלושה עשרה לא שאלה את עצמה שאלות. כך גם עבד. שניהם התקרבו וממשו את אהבתם באופן טבעי ובפשטות. היה קיץ קסום. חגית ועבד בילו שעות רבות יחד, וכך אי אפשר היה להסתיר את דבר אהבתם. הדבר התגלה והתוצאה הייתה אחת וברורה מראש. עבד ואביו פוטרו והורחקו מהמושב. חגית נשלחה ללמוד בפנימייה.
למרות הכאב והגעגועים המשיכה הילדה חגית בחייה. השלימה את לימודי התיכון בהצלחה, התגייסה לצבא והשלימה שרות צבאי. נראה כי חייה חזרו למסלול הטבעי. בתחילת שנות העשרים לחייה פגשה צעיר מתאים והם נישאו.
המבחן הראשון היה מספר חודשים לאחר החתונה. חגית ועבד נפגשו במקרה.  היא אישה צעירה, עקרת בית נשואה, ללא ילדים.  הוא גבר נשוי, אב לשני ילדים. נהג משאית. ההתרגשות הייתה רבה. הפיתוי לחדש את אהבתם היה חזק. חגית עצרה את עצמה. בדמעות ביקשה מעבד שיתרחק. שיניח לה להמשיך במסלול החיים הטבעי שלה. עבד כיבד את בקשתה. לא בלי קושי, הבטיח כי יתרחק. כך עשה. גבר חזק, בעל כבוד.
חלפו השנים. הטבע לא הניח. נפגשו שוב. הפעם בוגרים יותר הוא אב לארבעה ילדים, חלקם כמעט עצמאיים. חגית אם לשני ילדים, תלמידי תיכון. הפעם הפיתוי היה חזק. עבד הצהיר על אהבתו. לחץ לחידוש הקשר.
בחדר הטיפול בחנה חגית את עצמה וחייה. מאמינה באהבה, ורוצה לממש את רצונה הטבעי והפשוט. לאהוב ולהיות נאהבת.מתריסה כנגד החוקים המגבילים את אהבתה. מצד שני עומד תפקידה הטבעי כאימא. בחרה באהבה. עזבה את משפחתה ושכרה דירה בעיר יחד עם עבד.         חוקי הטבע פשוטים ואכזריים. משפחתה של חגית, ילדיה וחבריה התנכרו לה. היא איבדה את כולם. ידעה זאת ובחרה ללכת באופן פשוט וטבעי עם צו הלב.
בתהליך הטיפולי מתמודדת עם תוצאות החלטתה. חיה בעיר עם עבד, מוצאת עבודה. הוא ממשיך לעבוד כנהג. שעות ארוכות מחוץ לבית. אין לה איש מלבדו ומלבד אהבתם. בסופי שבוע חוזר למשפחתו בכפר. לאשתו ולילדיו. לחגית קשה. עבד מבטיח כי היא אהבתו היחידה ובעתיד יעזוב את משפחתו בכפר. חגית מאמינה. בת כפר פשוטה המאמינה באהבה והולכת בעקבות צו הלב.  סופי השבוע קשים לחגית. היא בודדה ומתגעגעת. מתחילה לשאול את עצמה האם מה שטבעי גם נכון. הכאב גדול. מתקשה להמשיך.
 
עבד מצטרף לשיחות עם חגית. גבר חזק, פשוט. חי על פי חוקים ברורים. מתקשה להבין את הקושי. הוא אוהב את חגית. על פי החוקים שלו אין סתירה בין אהבה לאישה אחת, והקמת משפחה עם אחרת. גברים יכולים לשאת מספר נשים, ומוטלת עליהם האחריות למלא את חובתם כמפרנסים לנשותיהם. על פי כללים אלה עבד ממלא את חובתו. הוא מפרנס את משפחתו, דואג לכל מחסורה של חגית ומוכן בכנות למלא את צרכיה הרגשיים ולהיות לחבר ואוהב. אלה הכללים הפשוטים שלו והוא מתקשה להבין את הקנאה והמצוקה של חגית. חגית משתדלת. מאמינה באהבתו של עבד. מנסה ללמוד לחיות על פי חוקי הטבע שלו. כשהם יחד טוב לה. היא מאושרת. בסופי השבוע נאבקת על חידוש הקשר עם ילדיה. מטלפנת, מבליגה על ניתוקי הטלפון התכופים. צופה בהם מרחוק . חשה כאב וגעגועים. אינה מוותרת. עקשנית הולכת בעקבות הצו הטבעי של אימא.
חגית אינה יודעת מה הכריע בסופו של דבר את הכף. ההתנגשות בין כללי האהבה הטבעיים שלה לבין כללי החיים של עבד, הגעגועים לילדיה או שני הדברים כאחד. בכאב מבקשת מעבד בפעם השנייה כי יניח לה להמשיך בחייה. ושוב הוא מכבד את בקשתה. בכאב חוזר לכפרו ומשפחתו.
חגית עקשנית. ילדיה מחדשים את הקשר איתה. הם בוגרים, מבינים את אימא ומכבדים אותה על אומץ ליבה והחלטותיה.
חגית מתחילה את חייה מחדש. בוגרת באמצע החיים. אינה מצטערת על דבר. מחפשת אהבה ומאמינה שתמצא. נערת כפר שחיה על פי חוקי הטבע הפשוטים.
יש אכזריות בטבע, החוקים בלתי מתפשרים, אך הפרחים אינם שואלים "מדוע"? הם פשוט פורחים.       

טלפון: 054-5729860