טיפול בילדים ונוער

מטרת הטיפול בילדים ונוער היא לסייע להם ולמשפחתם להתמודד עם קשיים האופיניים לבני הגיל.
הגבול בין גיל הילדות לגיל הנעורים אינו מוגדר במדוייק והוא משתנה מילד לילד. מקובל לחשוב כי גיל הנעורים מתחיל בערך בגיל 12 אך כאמור השוני בין הילדים גדול.

בגיל הילדות הקשיים שונים מאלה אשר אופיניים לגיל הנעורים אם כי יש גם קוים משותפים.
הקשיים המשותפים הם- השתלבות ותפקוד במסגרת, יחסים עם הורים ואחים, משמעת, שוני במצבי רוח, קשרים חברתיים, שימוש באינטרנט ותקשורת אלקטרונית אחרת וכל קושי הפוגע באיכות חיי הילד.

בגיל הילדות ניתן לראות גם פחדים וחרדות, (מחושך, להשאר לבד, מבית הספר או הגן וכד'), הפרצויות אלימות, חינוך להרגלי ניקיון, ועשיית צרכים. כמובן שיש תחומים רבים נוספים שעלולים להעיב על חיי הילד ומשפחתו.

בגיל הנעורים ניתן להוסיף גם התמודדות עם התבגרות מינית וקשרים עם בני המין השני, התנהגות בלתי משתלבת (עבריינות, התנהגות מינית, שימוש בסמים ועוד) לבוש ומראה מתגרה ולא מקובל ועוד.

הטיפול יכול להיות לילד באופן אישי או הדרכה להוריו, או טיפול משפחתי הכולל את הילד/נער והוריו עם האחים האחרים או בלעדיהם וצרוף של כל או חלק מהאפשרויות.

הילד או נער מתנגד לעיתים לתהליך הטיפולי ורואה בכך עונש. התמודדות ההורים עם שאלת ההשתתפות בטיפול היא חלק חשוב מהתהליך. התמודדות מוצלחת עם השאלה תורמת רבות להצלחה.

טלפון: 054-5729860