טיפול משפחתי

טיפול משפחתי מסייע למשפחה להתמודד עם קשיים בתחום התפקוד במשפחה. האתגרים יכולים להיות במרחבי חיים שונים כמו: יחסי הורים ילדים, קושי בקיום משמעת וסמכות הורית, תפקוד לקוי של אחד הילדים, (לימודים, יחסים עם חברים, יחסים בין אחים, ועוד), הרגשת חוסר שקט ומתח במשפחה, מריבות קשות בין בני המשפחה וכד'.

פעמים רבות הקושי נראה בתחילה אצל אחד מבני המשפחה, בדרך כלל אחד הילדים, אך ייתכן ויראה גם אצל אחד ההורים, ורק במהלך הטיפול יתברר כי הקושי נובע מבעיה בתפקוד או במבנה המשפחתי.

בטיפול המשפחתי נפגשת כל המשפחה עם המטפל, ובמהלך השיחות מבררים את התלונות ומחפשים פתרונות לקשיים. במהלך הטיפול ייתקיימו ברוב המקרים פגישות בהרכבים שונים, הורים בניפרד, ילדים בניפרד, ההורים ואחד הילדים ואחד ההרוים עם הילדים. ההרכבים השונים אינם מצביעים על "אשם" או "אשמים" בבעיה ומטרתם למצוא את הדרך הטובה ביותר לשפר את החיים של בני המשפחה כולם.

יש צורך להקפיד על פרטיות, בעיקר של ההורים או של בנים מתבגרים, והמטפל מקפיד כי נושאים מסויימים לא יעלו לדיון במסגרת המשפחה כולה אלה רק בנוכחות הנוגעים בדבר בלבד.

לעיתים במהלך הטיפול המשפחתי יש לעבור לטיפול זוגי או טיפול פרטני, הכל על פי הנושאים ואופי האתגרים העומדים בפני בני המשפחה.
הטכניקות הטיפוליות מגוונות ומותאמות לאופי המשפחה ולסוג הקשיים עימם מתמודדים.

טלפון: 054-5729860